Block(s) Civil War

Vanmorgen ochtendwandelingetje in de verse sneeuw. Mooie katrol, dacht ik, kom ik straks nog wel voor terug. Eerst ochtendroutine, met onder andere het nieuws volgen. Daarin een bericht wat eindigt met een oproep aan iedereen met een platform om te protesteren tegen wat er gaande is in Amerika. Ik zoek wat oude quiltblokken op en trek opnieuw jas en schoenen aan voor een wandeling in de wijk.

De quiltblokken zijn door iemand anders gemaakt, en liggen al een tijdje bij mij ‘op stapel’ om ze af te maken. Ik was al op zoek geweest naar de juiste lichtbruine kleur voor de tussenstroken. Maar ik was er niet mee verder gegaan omdat ik eigenlijk een hekel heb aan deze blokken, hoe mooi ze ook zijn. En dat heeft te maken met de naam: Civil War.

Onder die naam zijn patronen gepubliceerd om allerlei bekende quiltblokken te maken die aan elkaar moeten worden gezet. Speciaal voor zo’n quilt zijn reproduktie-stoffen gemaakt, met dezelfde (ietwat fletse) uitstraling als van de vroegere stoffen ten tijde van de Amerikaanse burgeroorlog.

Maar nu zijn die blokken op een andere manier bruikbaar. Ik maak mijn foto.
En daarmee protesteer ik op mijn platform. Tegen wat er gaande is in Amerika.
De geschiedenis rolt met razend tempo de verkeerde kant op!

Ik denk aan al die duizenden mensen in Minnesota, die in kou vele malen kouder dan bij ons, de straat opgaan om te protesteren. Over hun jassen hebben ze lange kleurige stola’s die hun protest ondersteunen. Nu weet ik wat ik met deze lange stroken ga doen: ik ga er geen quilt meer van maken, maar ook zo’n stola!
Op een Amerikaanse website (photo’s of faith-response) kun je zien hoe de kerken protesteren tegen wat er gaande is en zie je die lange (geweven) stola’s op meerdere foto’s.
In andere berichten wordt inderdaad al gesproken over een ‘civil war’. Afschuwelijk!

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer lezen? Wellicht is dit interessant...

Scroll naar boven
Archief van de blogjes
Blogjes per week

De laatste 15 weken worden weergegeven

Blogjes per maand

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

Bedankt voor het bericht

Het bericht is succesvol verstuurd.

Bedankt hiervoor.