Rond de Zuiderzee

Om het rijke erfgoed en de cultuur van de Zuiderzee te bewaren en te laten zien, is in 1947 het Zuiderzeemuseum opgericht. Het buitenmuseum, waar je op mooie dagen zo heerlijk kunt rondlopen, is pas later gekomen, in 1983. Ik heb gelegenheid om ook het Binnenmuseum te bezoeken. Daar is nu de tentoontstelling Zee vol Verhalen. Hier kan ik de indrukwekkende geluiden en beelden van het alom aanwezige water tot me door te laten dringen.

Veel van de plaatsen waar vroeger zo’n eigen cultuur was ontwikkeld, met eigen klederdracht en gewoonten en gebruiken, lagen rond de Zuiderzee.
Na de voltooiing van de Afsluitdijk veranderde het leven hier voorgoed.

In deze tentoonstelling zijn ook weer de streekdrachten met hun kanten mutsen te zien, waar ik recent veel over heb geblogd. De foto’s die ik maakte zijn lang niet zo mooi als de foto’s in al die boeken; hier was het nogal donker. De opstelling die er nu is, accentueert het eigene van de culturen van die oude vissersplaatsen, met hun eigen schilderkunst en eigen kleuren.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer lezen? Wellicht is dit interessant...

Scroll naar boven
Archief van de blogjes
Blogjes per week

De laatste 15 weken worden weergegeven

Blogjes per maand

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

Bedankt voor het bericht

Het bericht is succesvol verstuurd.

Bedankt hiervoor.